Original Women watch Tommy Hilfiger 1782358!
Gold Tommy Hilfiger watch with Quartz: Battery, Analog display, Gold case and Gold wristband.
The Tommy Hilfiger 1782358 watch is the perfect gift for Women
Features, Specifications and Description of the Tommy Hilfiger Watch 1782358
| Gender | Women |
| Main color | Gold |
| Shipment includes | Watch box |
| Style | Classic, Elegant |
| Wrist circumference (max.) | 22.5mm |
| Closure | Bangle |
| Wristband material | Gold |
| Wristband color | Gold |
| Power reserve | No automatic |
| Strap connecting width | 16mm |
| Display color | Pearl |
| Glass | Mineral Glass |
| bezel | none |
| Case height | 6mm |
| Case length | 34mm |
| Case width | 34mm |
| Facing | None |
| Case material | Gold |
| Case color | Gold |
| Functions | No Extra Function |
| Water resistance | 3 ATM |
| Display format | Analog |
| Clockwork | Quartz: Battery |
7613272426039
| Weight | 0.150 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Brand | |
| Type | |
| Gender | |
| Color | |
| Clockwork | |
| Display format | |
| Water resistance | |
| Functions | |
| Case color | |
| Case material | |
| Facing | |
| Case width | |
| Case length | |
| Case height | |
| Bezel | |
| Glass | |
| Strap | |
| Display color | |
| Power reserve | |
| Wristband color | |
| Wristband material | |
| Closure | |
| Wrist circumference (max.) | |
| Style | |
| Shipment includes | Watch box |
| EAN | 7613272426039 |













Reviews
There are no reviews yet.