Original Women watch Sekonda 2818.8!
Rose Gold Sekonda watch with Quartz: Battery, Analog display, Stainless Steel case and Leatherette wristband.
The Sekonda 2818.8 watch is the perfect gift for Women
Features, Specifications and Description of the Sekonda Watch 2818.8
| Gender | Women |
| Shipment includes | No watchbox included |
| Style | Fashion |
| Wrist circumference (max.) | 190mm |
| Closure | Pin Buckle |
| Wristband material | Leatherette |
| Wristband color | Black |
| Power reserve | No automatic |
| Strap connecting width | 13mm |
| Display color | Black |
| Glass | Mineral Glass |
| bezel | none |
| Case height | 7mm |
| Case length | 34mm |
| Case width | 34mm |
| Facing | Rhine Stone |
| Case material | Stainless Steel |
| Case color | Rose Gold |
| Functions | No Extra Function |
| Water resistance | 0 ATM |
| Display format | Analog |
| Clockwork | Quartz: Battery |
| Main color | Rose Gold |
5051322028185
| Weight | 0.150 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Brand | |
| Type | |
| Gender | |
| Color | |
| Clockwork | |
| Display format | |
| Water resistance | |
| Functions | |
| Case color | |
| Case material | |
| Facing | |
| Case width | |
| Case length | |
| Case height | |
| Bezel | |
| Glass | |
| Strap | |
| Display color | |
| Power reserve | |
| Wristband color | |
| Wristband material | |
| Closure | |
| Wrist circumference (max.) | |
| Style | |
| Shipment includes | No watchbox included |
| EAN | 5051322028185 |












Reviews
There are no reviews yet.