Original Men watch Emporio Armani AR60054!
Black Emporio Armani watch with Self Winding, Analog display, Stainless Steel case and Stainless Steel wristband.
The Emporio Armani AR60054 watch is the perfect gift for Men
Features, Specifications and Description of the Emporio Armani Watch AR60054
| Gender | Men |
| Main color | Black |
| Shipment includes | Watch box |
| Style | Skeleton |
| Wrist circumference (max.) | 200mm |
| Closure | Folding Clasp |
| Wristband material | Stainless Steel |
| Wristband color | Black |
| Power reserve | 40h |
| Strap connecting width | 22mm |
| Display color | Black |
| Glass | Mineral Glass |
| bezel | Fixed |
| Case height | 14mm |
| Case length | 43mm |
| Case width | 43mm |
| Facing | None |
| Case material | Stainless Steel |
| Case color | Black |
| Functions | Seconds indicator |
| Water resistance | 5 ATM |
| Display format | Analog |
| Clockwork | Self Winding |
4064092112023
| Weight | 0.150 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Brand | |
| Type | |
| Gender | |
| Color | |
| Clockwork | |
| Display format | |
| Water resistance | |
| Functions | |
| Case color | |
| Case material | |
| Facing | |
| Case width | |
| Case length | |
| Case height | |
| Bezel | |
| Glass | |
| Strap | |
| Display color | |
| Power reserve | |
| Wristband color | |
| Wristband material | |
| Closure | |
| Wrist circumference (max.) | |
| Style | |
| Shipment includes | Watch box |
| EAN | 4064092112023 |












Reviews
There are no reviews yet.