Original Men watch Police PL.15728JSR/03!
Rose Gold Police watch with Quartz: Battery, Analog display, Stainless Steel case and Leather wristband.
The Police PL.15728JSR/03 watch is the perfect gift for Men
Features, Specifications and Description of the Police Watch PL.15728JSR/03
| Gender | Men |
| Main color | Rose Gold |
| Clockwork | Quartz: Battery |
| Display format | Analog |
| Water resistance | 3 ATM |
| Case color | Rose Gold |
| Case material | Stainless Steel |
| Case width | 53mm |
| Case length | 49mm |
| Wristband color | Black |
| Wristband material | Leather |
| Strap connecting width | 26mm |
| Wrist circumference (max.) | 230mm |
| Shipment includes | Watch box |
| Style | Fashion |
| Case height | 13mm |
| Glass | Mineral Glass |
| Display color | Blue |
| bezel | none |
| Closure | Pin Buckle |
| Facing | None |
| Functions | Day |
4895220915373
| Weight | 0.150 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Brand | |
| Type | |
| Gender | |
| Color | |
| Clockwork | |
| Display format | |
| Water resistance | |
| Functions | |
| Case color | |
| Case material | |
| Facing | |
| Case width | |
| Case length | |
| Case height | |
| Bezel | |
| Glass | |
| Strap | |
| Display color | |
| Wristband color | |
| Wristband material | |
| Closure | |
| Wrist circumference (max.) | |
| Style | |
| Shipment includes | Watch box |
| EAN | 4895220915373 |













Reviews
There are no reviews yet.