Original Men watch Pierre Cardin CPI.2006!
Black Pierre Cardin watch with Quartz: Battery, Analog display, Stainless Steel case and Leather wristband.
The Pierre Cardin CPI.2006 watch is the perfect gift for Men
Features, Specifications and Description of the Pierre Cardin Watch CPI.2006 Pigalle plissée
| Gender | Men |
| Main color | Black |
| Shipment includes | Watch box |
| Style | Classic, Elegant |
| Wrist circumference (max.) | 19mm |
| Closure | Pin Buckle |
| Wristband material | Leather |
| Wristband color | Black |
| Power reserve | No automatic |
| Strap connecting width | 19mm |
| Display color | Black |
| Glass | Mineral Glass |
| bezel | none |
| Case height | 6mm |
| Case length | 40mm |
| Case width | 40mm |
| Facing | None |
| Case material | Stainless Steel |
| Case color | Black |
| Functions | No Extra Function |
| Water resistance | 3 ATM |
| Display format | Analog |
| Clockwork | Quartz: Battery |
7630040975674
| Weight | 0.150 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Brand | |
| Type | |
| Gender | |
| Color | |
| Clockwork | |
| Display format | |
| Water resistance | |
| Functions | |
| Case color | |
| Case material | |
| Facing | |
| Case width | |
| Case length | |
| Case height | |
| Bezel | |
| Glass | |
| Strap | |
| Display color | |
| Power reserve | |
| Wristband color | |
| Wristband material | |
| Closure | |
| Wrist circumference (max.) | |
| Style | |
| Shipment includes | Watch box |
| EAN | 7630040975674 |

















Reviews
There are no reviews yet.