Original Women watch Nine West NW/2560SVPK!
Gold Nine West watch with Quartz: Battery, Analog display, Alloy case and Leatherette wristband.
The Nine West NW/2560SVPK watch is the perfect gift for Women
Features, Specifications and Description of the Nine West Watch NW/2560SVPK
| Gender | Women |
| Shipment includes | Watch box |
| Style | Fashion |
| Wrist circumference (max.) | 19mm |
| Closure | Pin Buckle |
| Wristband material | Leatherette |
| Wristband color | Rose |
| Power reserve | No automatic |
| Strap connecting width | 18mm |
| Display color | White |
| Glass | Mineral Glass |
| bezel | none |
| Case height | 7mm |
| Case length | 38mm |
| Case width | 38mm |
| Facing | None |
| Case material | Alloy |
| Case color | Gold |
| Functions | No Extra Function |
| Water resistance | 0 ATM |
| Display format | Analog |
| Clockwork | Quartz: Battery |
| Main color | Gold |
086702675609
| Weight | 0.150 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Brand | |
| Type | |
| Gender | |
| Color | |
| Clockwork | |
| Display format | |
| Water resistance | |
| Functions | |
| Case color | |
| Case material | |
| Facing | |
| Case width | |
| Case length | |
| Case height | |
| Bezel | |
| Glass | |
| Strap | |
| Display color | |
| Power reserve | |
| Wristband color | |
| Wristband material | |
| Closure | |
| Wrist circumference (max.) | |
| Style | |
| Shipment includes | Watch box |
| EAN | 086702675609 |















Reviews
There are no reviews yet.