Original Men watch Komono KOM-TRW2264!
Gunmetal Komono watch with Quartz: Battery, Analog display, Stainless Steel case and Leather wristband.
The Komono KOM-TRW2264 watch is the perfect gift for Men
Features, Specifications and Description of the Komono Watch KOM-TRW2264
| Gender | Men |
| Shipment includes | Watch box |
| Style | Classic, Elegant |
| Wrist circumference (max.) | 210mm |
| Closure | Pin Buckle |
| Wristband material | Leather |
| Wristband color | Black |
| Power reserve | No automatic |
| Strap connecting width | 20mm |
| Display color | Black |
| Glass | Mineral Glass |
| bezel | none |
| Case height | 9mm |
| Case length | 41mm |
| Case width | 41mm |
| Facing | None |
| Case material | Stainless Steel |
| Case color | Gunmetal |
| Functions | No Extra Function |
| Water resistance | 3 ATM |
| Display format | Analog |
| Clockwork | Quartz: Battery |
| Main color | Gunmetal |
5420074327240
| Weight | 0.150 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Brand | |
| Type | |
| Gender | |
| Color | |
| Clockwork | |
| Display format | |
| Water resistance | |
| Functions | |
| Case color | |
| Case material | |
| Facing | |
| Case width | |
| Case length | |
| Case height | |
| Bezel | |
| Glass | |
| Strap | |
| Display color | |
| Power reserve | |
| Wristband color | |
| Wristband material | |
| Closure | |
| Wrist circumference (max.) | |
| Style | |
| Shipment includes | Watch box |
| EAN | 5420074327240 |













Reviews
There are no reviews yet.