Original Women watch Just Cavalli JC1L174M0075!
Gold Just Cavalli watch with Quartz: Battery, Analog display, Stainless Steel case and Stainless Steel wristband.
The Just Cavalli JC1L174M0075 watch is the perfect gift for Women
Features, Specifications and Description of the Just Cavalli Watch JC1L174M0075
| Gender | Women |
| Main color | Gold |
| Clockwork | Quartz: Battery |
| Display format | Analog |
| Water resistance | 5 ATM |
| Closure | Folding Clasp |
| Functions | No Extra Function |
| Case color | Gold |
| Case material | Stainless Steel |
| Case width | 32mm |
| Case length | 32mm |
| Facing | Rhine Stone |
| Wristband color | Gold |
| Wristband material | Stainless Steel |
| Strap connecting width | 14mm |
| Wrist circumference (max.) | 215mm |
| Shipment includes | Watch box |
| Style | Classic, Elegant |
| Case height | 7mm |
| Glass | Mineral Glass |
| Display color | Green |
| Power reserve | No automatic |
| bezel | none |
4894626137549
| Weight | 0.150 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Brand | |
| Type | |
| Gender | |
| Color | |
| Clockwork | |
| Display format | |
| Water resistance | |
| Functions | |
| Case color | |
| Case material | |
| Facing | |
| Case width | |
| Case length | |
| Case height | |
| Bezel | |
| Glass | |
| Strap | |
| Display color | |
| Power reserve | |
| Wristband color | |
| Wristband material | |
| Closure | |
| Wrist circumference (max.) | |
| Style | |
| Shipment includes | Watch box |
| EAN | 4894626137549 |















Reviews
There are no reviews yet.