Original Women watch Juicy Couture JC/1300RGWT!
Rose Gold Juicy Couture watch with Quartz: Battery, Analog display, Metal case and Leatherette wristband.
The Juicy Couture JC/1300RGWT watch is the perfect gift for Women
Features, Specifications and Description of the Juicy Couture Watch JC/1300RGWT
| Gender | Women |
| Main color | Rose Gold |
| Clockwork | Quartz: Battery |
| Display format | Analog |
| Water resistance | 0 ATM |
| Closure | Pin Buckle |
| Functions | No Extra Function |
| Case color | Rose Gold |
| Case material | Metal |
| Case width | 35mm |
| Case length | 35mm |
| Facing | Rhine Stone |
| Wristband color | White |
| Wristband material | Leatherette |
| Strap connecting width | 16mm |
| Wrist circumference (max.) | 19.5mm |
| Shipment includes | Watch box |
| Style | Fashion |
| Case height | 9mm |
| Glass | Mineral Glass |
| Display Color | White |
| Power reserve | No automatic |
| Bezel | none |
086702686469
| Weight | 0.150 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Brand | |
| Type | |
| Gender | |
| Color | |
| Clockwork | |
| Display format | |
| Water resistance | |
| Functions | |
| Case color | |
| Case material | |
| Facing | |
| Case width | |
| Case length | |
| Case height | |
| Bezel | |
| Glass | |
| Strap | |
| Display color | |
| Power reserve | |
| Wristband color | |
| Wristband material | |
| Closure | |
| Wrist circumference (max.) | |
| Style | |
| Shipment includes | Watch box |
| EAN | 086702686469 |















Reviews
There are no reviews yet.