Original Men watch Guess W0366G4!
Multicolor Guess watch with Quartz: Battery, Analog display, Stainless Steel case and Silicon/Rubber wristband.
The Guess W0366G4 watch is the perfect gift for Men
Features, Specifications and Description of the Guess Watch W0366G4
| Gender | Men |
| Main color | Multicolor |
| Shipment includes | Watch box |
| Style | Diver´s |
| Wrist circumference (max.) | 210mm |
| Closure | Pin Buckle |
| Wristband material | Silicon/Rubber |
| Wristband color | Blue |
| Power reserve | No automatic |
| Strap connecting width | 24mm |
| Display color | Blue |
| Glass | Mineral Glass |
| bezel | Fixed |
| Case height | 14mm |
| Case length | 43mm |
| Case width | 43mm |
| Facing | None |
| Case material | Stainless Steel |
| Case color | Multicolor |
| Functions | Day and Date |
| Water resistance | 10 ATM |
| Display format | Analog |
| Clockwork | Quartz: Battery |
91661447990
| Weight | 0.150 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Brand | |
| Type | |
| Gender | |
| Color | |
| Clockwork | |
| Display format | |
| Water resistance | |
| Functions | |
| Case color | |
| Case material | |
| Facing | |
| Case width | |
| Case length | |
| Case height | |
| Bezel | |
| Glass | |
| Strap | |
| Display color | |
| Power reserve | |
| Wristband color | |
| Wristband material | |
| Closure | |
| Wrist circumference (max.) | |
| Style | |
| Shipment includes | Watch box |
| EAN | 91661447990 |













Reviews
There are no reviews yet.