Original Men watch Emporio Armani AR80062Set!
Silver Emporio Armani watch with Quartz: Battery, Analog display, Stainless Steel case and Stainless Steel Mesh wristband.
The Emporio Armani AR80062Set watch is the perfect gift for Men
Features, Specifications and Description of the Emporio Armani Watch AR80062Set
| Gender | Men |
| Main color | Silver |
| Shipment includes | Watch box |
| Style | Classic, Elegant |
| Wrist circumference (max.) | 205mm |
| Closure | Pin Buckle |
| Wristband material | Stainless Steel Mesh |
| Wristband color | Silver |
| Power reserve | No automatic |
| Strap connecting width | 21mm |
| Display color | Black |
| Glass | Mineral Glass |
| bezel | none |
| Case height | 11mm |
| Case length | 45mm |
| Case width | 45mm |
| Facing | None |
| Case material | Stainless Steel |
| Case color | Silver |
| Functions | Chronograph, Date Display |
| Water resistance | 5 ATM |
| Display format | Analog |
| Clockwork | Quartz: Battery |
4064092140866
| Weight | 0.150 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Brand | |
| Type | |
| Gender | |
| Color | |
| Clockwork | |
| Display format | |
| Water resistance | |
| Functions | |
| Case color | |
| Case material | |
| Facing | |
| Case width | |
| Case length | |
| Case height | |
| Bezel | |
| Glass | |
| Strap | |
| Display color | |
| Power reserve | |
| Wristband color | |
| Wristband material | |
| Closure | |
| Wrist circumference (max.) | |
| Style | |
| Shipment includes | Watch box |
| EAN | 4064092140866 |













Reviews
There are no reviews yet.