Original Women watch Emporio Armani AR11269!
Rose Gold Emporio Armani watch with Quartz: Battery, Analog display, Stainless Steel case and Stainless Steel wristband.
The Emporio Armani AR11269 watch is the perfect gift for Women
Features, Specifications and Description of the Emporio Armani Watch AR11269
| Gender | Women |
| Main color | Rose Gold |
| Shipment includes | Watch box |
| Style | Classic, Elegant |
| Wrist circumference (max.) | 180mm |
| Closure | Pin Buckle |
| Wristband material | Stainless Steel |
| Wristband color | Brown |
| Power reserve | No automatic |
| Strap connecting width | 14mm |
| Display color | Pearl |
| Glass | Mineral Glass |
| bezel | none |
| Case height | 8mm |
| Case length | 31mm |
| Case width | 31mm |
| Facing | None |
| Case material | Stainless Steel |
| Case color | Rose Gold |
| Functions | No Extra Function |
| Water resistance | 3 ATM |
| Display format | Analog |
| Clockwork | Quartz: Battery |
4013496606072
| Weight | 0.150 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Brand | |
| Type | |
| Gender | |
| Color | |
| Clockwork | |
| Display format | |
| Water resistance | |
| Functions | |
| Case color | |
| Case material | |
| Facing | |
| Case width | |
| Case length | |
| Case height | |
| Bezel | |
| Glass | |
| Strap | |
| Display color | |
| Power reserve | |
| Wristband color | |
| Wristband material | |
| Closure | |
| Wrist circumference (max.) | |
| Style | |
| Shipment includes | Watch box |
| EAN | 4013496606072 |













Reviews
There are no reviews yet.