Original Women watch Aviator AVW8636L14!
Rose Gold Aviator watch with Quartz: Battery, Analog display, Stainless Steel case and Leather wristband.
The Aviator AVW8636L14 watch is the perfect gift for Women
Features, Specifications and Description of the Aviator Watch AVW8636L14
| Gender | Women |
| Main color | Rose Gold |
| Shipment includes | Watch box |
| Style | Classic, Elegant |
| Wrist circumference (max.) | 185mm |
| Closure | Pin Buckle |
| Wristband material | Leather |
| Wristband color | White |
| Power reserve | No automatic |
| Strap connecting width | 11mm |
| Display color | White |
| Glass | Mineral Glass |
| bezel | none |
| Case height | 10mm |
| Case length | 39mm |
| Case width | 39mm |
| Facing | None |
| Case material | Stainless Steel |
| Case color | Rose Gold |
| Functions | Date Display |
| Water resistance | 3 ATM |
| Display format | Analog |
| Clockwork | Quartz: Battery |
5031267051981
| Weight | 0.150 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Brand | |
| Type | |
| Gender | |
| Color | |
| Clockwork | |
| Display format | |
| Water resistance | |
| Functions | |
| Case color | |
| Case material | |
| Facing | |
| Case width | |
| Case length | |
| Case height | |
| Bezel | |
| Glass | |
| Strap | |
| Display color | |
| Power reserve | |
| Wristband color | |
| Wristband material | |
| Closure | |
| Wrist circumference (max.) | |
| Style | |
| Shipment includes | Watch box |
| EAN | 5031267051981 |













Reviews
There are no reviews yet.